Premiera Oratorium – Z powodu Mojego imienia

Już 26 czerwca o godz. 20:00 w amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach odbędzie się wyjątkowy koncert Piotra Rubika- Oratorium – Z powodu Mojego imienia.

Koncert poprowadzi jako dyrygent oczywiście Piotr Rubik, wraz z nim zaśpiewają soliści: Zofia Nowakowska, Agnieszka Przekupień, Olivia Wieczorek, Marcin Januszkiewicz, Michał Bogdanowicz. Wokalistom towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej, Wrocławski Chór Akademicki przygotowany przez Alana Urbanka oraz jako narrator – Zbigniew Książek.

„Z powodu Mojego imienia” to najnowsze dzieło Piotra Rubika (muzyka) i Zbigniewa Książka (libretto) na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną. Utwór napisany na zamówienie polskiej sekcji organizacji „Pomoc kościołowi w potrzebie” poświęcony jest współczesnym męczennikom za wiarę. Szacuje się, że do 2010 r. śmiercią męczeńską zginęło 70 mln chrześcijan, z tego w XX wieku 45 mln. W XXI co roku na świecie ginie ponad 100 tys. chrześcijan. Naszym polskim męczennikiem za wiarę jest Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko, zamordowany przez komunistyczne służby bezpieczeństwa. Ten wyjątkowy koncert zabrzmi po raz pierwszy na koncercie w kieleckiej Kadzielni, 26 czerwca 2016 r. Podczas tego wykonania zostanie nagrana płyta audio. Potem oratorium zostanie wykonane w Krakowie podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży, a następnie zabrzmi w salach koncertowych całego świata, libretto ma zostać przetłumaczone na kilka języków. Dyrygentem na koncercie będzie oczywiście Piotr Rubik.

Bilety do nabycia:

Eventim.pl / Ticketpro.pl / Ebilet.pl / Abilet.pl

Szczegóły na temat koncertu:

http://rubik.pl

http://www.facebook.com/PiotrRubikMusic

http://pkwp.org/

https://www.facebook.com/atmacompl/

http://www.atma.com.pl/