Tu es Petrus

Jedna z najsłynniejszch płyt Piotra Rubika
Utwór „Niech mówią, że to nie jest miłość”, śpiewany przez Olgę Szomańską i Przemysława Brannego, pochodzący z oratorium „Tu Es Petrus”, poświęconego pamięci Jana Pawła II, dość nieoczekiwanie stał się wielkim przebojem. Na Festiwalu Jedynki w Sopocie w 2005 roku zwyciężył w plebiscycie na „Przebój Lata”, a teledysk do tego nagrania bije rekordy popularności. Oratorium, napisane przez Zbigniewa Książka (teksty) i Piotra Rubika (muzyka), zostało 14 maja 2005 roku zarejestrowane w kieleckim amfiteatrze „Kadzielnia”. Wykonawcami są: studencki chór Akademii Świętokrzyskiej, kielecki chór kameralny „Fermata”, orkiestra symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej i soliści: Dorota Marczyk, Joanna Słowińska, Olga Szomańska, Przemysław Branny, Maciej Miecznikowski oraz Janusz Radek. Narratorem jest Igor Michalski, a za pulpitem dyrygenta stanął kompozytor Piotr Rubik. To podwójne wydawnictwo zawiera pełny zapis „Tu Es Petrus”.

Zobacz więcej

Oratorium dla Świata. Habitat

Piotr Rubik o tym, co najważniejsze: o miłości, tolerancji, wierze, pokoju, prawdzie i wieczności… Pierwsza część jego tryptyku Oratorium dla Świata, zatytułowana Habitat – moje miejsce na Ziemi zawiera materiał zarejestrowany podczas imponującego (190 artystów na jednej scenie!) koncertu wieńczącego finał obchodów 750-lecia Gorzowa Wielkopolskiego. W gorzowskiej Hali Ludowej wraz z Piotrem Rubikiem wystąpili soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Anna Józefina Lubieniecka, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz oraz narratorzy: Jakub Wieczorek i Przemysław Kapsa. Solistom towarzyszyła krakowska orkiestra symfoniczna Horizon, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz częstochowski chór La Musica Corale pod dyrekcją Beaty Ciemny. Oprócz typowego oratoryjnego składu wykonawców w nagraniu udział wzięły gwiazdy muzyki klubowej – dj Kostek, dj Simo, beat box trio Al – Fat Nujah oraz Robert Leszczyński. Za poruszające teksty odpowiedzialny jest Roman Kołakowski.

Zobacz więcej

Ze śpiewnika Piotra Rubika. Piosenki dla dzieci

Zdecydowanie jedna z najbardziej wyjątkowych płyt w dyskografii Piotra Rubika.
Po pierwsze, jest to album dedykowany dzieciom. Po drugie, wszystkie piosenki wykonują niezwykle utalentowane wokalnie nauczycielki wraz z chórem dzieci
z Przedszkola Rubik Music School. Po trzecie, wydawnictwo przyjęło formę śpiewnika, w którym
znalazły się teksty oraz zapisy nutowe wszystkich utworów. Po czwarte, oprócz wersji oryginalnych
do płyty dołączone zostały wersje instrumentalne, tak aby można było te utwory zaśpiewać po swojemu
i urządzić sobie karaoke w domu, w przedszkolu, w szkole, w samochodzie – wszędzie!. Kompozytorem piosenek jest oczywiście Piotr Rubik, a teksty napisały Dorota Senetra, Sylwia Strzelczyk i Magda Badalska. Oprócz roli kompozytora przypadły mu jeszcze dwie – przygotował specjalne efekty wokalne oraz użyczył głosu 
pewnemu Misiowi. Płyta do wspólnej zabawy i spędzania czasu w rodzinnym gronie.

Zobacz więcej

Pieśni Szczęścia Piotr Rubik

Dwupłytowy album już w sprzedaży! Posłuchaj zapisu wyjątkowego koncertu z września 2015 roku.

20 listopada 2015 r. do sklepów trafił najnowszy, premierowy album Piotra Rubika. Dwupłytowe wydawnictwo zatytułowane „PIEŚNI SZCZĘŚCIA” będzie zawierało zapis wyjątkowego koncertu, który odbył się we wrześniu br.

Kompozytor Piotr Rubik i poeta Zbigniew Książek postanowili przypomnieć nam wszystkim, że w otaczającym nas świecie jest też piękno, jest prawość jest miłość. To hołd złożony wrażliwości, umiejętności odczuwania i temu co najważniejsze – miłości.

„PIEŚNI SZCZĘŚCIA” to 18 radosnych i refleksyjnych utworów o miłości, rozpisanych na chór, orkiestrę i solistów z którymi wcześniej wykonano słynne oratoria „Tu Es Petrus” i „Psałterz Wrześniowy”.

 

Aspire Suite

Utwór na 4 wiolonczele, chór i syntezatory napisany na konferencję Aspire w Krakowie, 20 maja 2015.

Bajki z Zielonego Lasu

Książka i audiobook z bajkami, które Piotr Rubik wymyślał dla swojej córki Helenki. Dostępne w księgarniach i sprzedaży online od 21 maja 2014.

Czy znacie jakiś dobry sposób na budowanie i wzmocnienie więzi z dziećmi? Najlepsza jest bajka na dobranoc! W swojej książce Piotr Rubik zabierze Was w magiczną, pełną przygód, a jednocześnie kształcącą podróż po Zielonym Lesie. Podążając za Helenką, jej przyjacielem kameleonem Guciem i Alicją, dzieci poznają nie tylko świat zwierząt, ale też nauczą się wrażliwości i zobaczą, jak łatwo jest rozwiązywać problemy, gdy ma się wokół siebie grono oddanych przyjaciół. Śledzenie losów sympatycznych bohaterów, a także spora doza dobrego humoru sprawią, że Wasze pociechy w łatwy i przyjazny sposób przyswoją sobie wiele rodzinnych wartości, takich jak miłość, szacunek, odpowiedzialność i zaufanie. „Nauka przez zabawę ze sporą dawką humoru towarzyszyła najmłodszym już w dobie oświecenia. Jednak każdą ideę trzeba czasem odświeżyć, żeby trafić do kolejnych pokoleń”. Anna Brynkus-Weber, krytyk literacki

TVP Info

Od 1 września 2013 wszystkie programy tej stacji są oprawione muzyką Piotra Rubika.

Złota kolekcja – Piotr Rubik

Płyta ze znanymi i lubianymi utworami Piotra Rubika – data wydania: 22 lipca 2014

Opis płyty:

Zamiast wymieniać wszystkie muzyczne specjalności Piotra Rubika, czyli pianista, wiolonczelista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, a nawet bajkopisarz, można powiedzieć całkiem śmiało i krótko – człowiek orkiestra (dzisiaj tak, ale to, co potrafi teraz, rosło wraz z nim od dzieciństwa).

Talent w tym kierunku odkrył w nim dziadek. Muzykował z nim w duecie. Senior grał na skrzypcach, junior na fortepianie. Rodzice, podążając tym tropem, oddali go w fachowe ręce pedagogów. Pod ich okiem przeszedł kilkunastoletni proces edukacji muzycznej na wszystkich jej poziomach, podstawowym, licealnym oraz wyższym w Akademii Muzycznej w Warszawie. Ponadto koncertował w Europie i świecie z Orkiestrą Światową Jeunesses Musicales, uczestniczył też w kursach mistrzowskich pod kierunkiem Ennio Morricone.

Horyzonty muzyczne poszerzał jednak samodzielnie, gdyż muzyce rozrywkowej i jazzowej nie poświęcano w szkołach jeszcze ani chwili, chociaż łaskawie tolerowano te zainteresowania słuchaczy, uczniów i studentów (wiem, o czym piszę, bo w moich czasach było znacznie gorzej). Stąd w jego muzycznym życiorysie figurują m.in. licealny zespół „Funk Septet”, a w czasie studiów kontakt z czołówką gwiazd polskiej piosenki (byłem tego świadkiem, słuchając go jako akompaniatora w Podwieczorku przy mikrofonie).

Jako kompozytor objawił się w 1988 roku na antenie telewizyjnej w programie Jak śmiesznie żyć, jak smutno żyć. Od tamtej pory jego muzyka jest wszędzie: w postaci sygnałów i czołówek audycji radiowych i programów telewizyjnych (o czym warto wspomnieć, bo zwykle jest anonimowa), w piosenkarskim repertuarze Michała Bajora, Georginy, Edyty Górniak, Roberta Janowskiego, Violetty „Fiolki” Najdenowicz, Katarzyny Skrzyneckiej, Małgorzaty Walewskiej, w teatrze: m.in. do spektakli Żółta szlafmyca, Film, Chopin w Nowym Jorku, Kundel, wszystkie w reż. A. Strzeleckiego oraz Chory z urojenia i Kram z piosenkami w reż. K. Langa: na scenie muzycznej: musical Cyrano z libr. E. Brylla, oratoria Świętokrzyska Golgota, Tu Es Petrus, Psałterz wrześniowy, Zakochani w Krakowie z libr. Z. Książka, Santo Subito z libr. J. Cygana. Jest też na ekranie w postaci oryginalnych ścieżek dźwiękowych oraz piosenek promujących obrazy kinowe, m.in. Quo Vadis (Dove vai), Tryumf Pana Kleksa (Walcz o cud), Prymas – trzy lata z tysiąca (Alma Mater), Ja wam pokażę (Niech mówią, że to nie jest miłość!), Zemsta (Oj kot).

Czy to wszystko, co interesuje Piotra Rubika? Ależ skąd. Od kiedy został tatą, z większym zapałem komponuje piosenki dla najmłodszych, a ostatnio napisał Bajki z zielonego lasu. Udziela się też jako popularyzator muzyki rozrywkowej, przedzierzgając się a to w szefa muzycznego festiwalu im. Anny German albo opiekuna konkursowej załogi Bitwy na głosy.

Jego wszechstronność muzyczna jest świadectwem czasów, w których przyszło mu teraz tworzyć. Jest więc ona użytkowa i artystyczna. I jak każdy przejaw twórczości ma swoich wrogów i admiratorów. Ponieważ o gustach się nie dyskutuje, jednym i drugim polecam tę płytę, przypominając malkontentom, że jest Piotr Rubik laureatem licznych nagród, m.in. Wiktora 2006 w kategorii gwiazda piosenki oraz zdobywcą laurów na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu: Superjedynki 2006 w kategorii płyta literacka i nagrody publiczności za oratorium Tu Es Petrus, Superjedynki 2007 w kategorii płyta pop oraz nagrody publiczności dla najpopularniejszego laureata Superjedynek za płytę Psałterz wrześniowy.

Ryszard Wolański

Tracklista:

 1. Niech mówią, że to nie jest miłość – Zofia Nowakowska, Michał Gasz
 2. Psalm dla Ciebie – Małgorzata Markiewicz, Janusz Radek
 3. Świat się nie kończy – Anna Józefina Lubieniecka, Michał Gasz
 4. Dotyk – Edyta Górniak
 5. Rubikon (instr.) – Piotr Rubik
 6. Nasza niebezpieczna miłość – Michał Bajor
 7. Psalm kochania – Anna Józefina Lubieniecka, Michał Bogdanowicz
 8. Strażnik raju – Grzegorz Wilk
 9. Nie wstydź się mówić, że kochasz – Zofia Nowakowska, Michał Gasz
 10. Chciałbym – Michał Bajor
 11. Osobność – Paulina Lenda
 12. Dove Vai – Małgorzata Walewska, Fiolka, Michał Bajor
 13. Co ma przeminąć to przeminie – Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Anna Józefina Lubieniecka, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz
 14. Uwertura dla M. – Tytus Wojnowicz
 15. Oj kot! – Różni Wykonawcy
 16. Canto d’ucelli – Małgorzata Walewska
 17. Zdumienie – Michał Gasz
 18. Love Is A Game Today – Michał Bajor
 19. Most dwojga serc – Piotr Rubik, Marta Moszczyńska
 20. To cała prawda – Anna Józefina Lubieniecka, Zofia Nowakowska, Grzegorz Wilk, Michał Gasz

Spektakl “W pogoni za bajką”

“W pogoni za bajką” to najnowszy musical familijny Teatru Rampa będący polską prapremierą nowatorskiej sztuki autorstwa Moniki Muskały i Janusza Margańskiego… Ze spektaklu została wydana płyta ”live” dostępna do nabycia w teatrze.

“Opisanie świata”

Płyta zainspirowana rozmyślaniami weneckiego kupca Marco Polo zapisanymi w książce pt. „Opisanie świata” i poświęcona będzie różnym obliczom miłości. Wystąpią na niej artyści współpracujący z Piotrem Rubikiem: Zofia Nowakowska, Grzegorz Wilk, Marta Moszczyńska, Michał Gasz, Ewa Prus. Teksty do utworów napisał Zbigniew Książek. Premiera 8 listopada 2011.

“Santo Subito”

Biografia Papieża Jana Pawła II to kolejne dzieło Piotra Rubika na solistów, chór i wielką orkiestrę symfoniczną. Niezwykła historia wielkiego autorytetu jakim był Jan Paweł II opowiedziana piosenkami ze znakomitymi tekstami Jacka Cygana. Premiera płyty- 2 października 2009

Shanghai Rhapsody

Oficjalna muzyka do polskiego pawilonu na Expo 2010 w Szanghaju.

“Rubikone”

RUBIKONE – to album, na którym Piotr Rubik zaprosił do współpracy same kobiety… ONE najpiękniej wyrażają wyjątkowe uczucia i emocje… miłość, radość, wzruszenie, niepewność, nadzieja, tęsknota – tych na RUBIKONE nie zabraknie…