Aspire Suite

Utwór na 4 wiolonczele, chór i syntezatory napisany na konferencję Aspire w Krakowie, 20 maja 2015.

Bajki z Zielonego Lasu

Książka i audiobook z bajkami, które Piotr Rubik wymyślał dla swojej córki Helenki. Dostępne w księgarniach i sprzedaży online od 21 maja 2014.

Czy znacie jakiś dobry sposób na budowanie i wzmocnienie więzi z dziećmi? Najlepsza jest bajka na dobranoc! W swojej książce Piotr Rubik zabierze Was w magiczną, pełną przygód, a jednocześnie kształcącą podróż po Zielonym Lesie. Podążając za Helenką, jej przyjacielem kameleonem Guciem i Alicją, dzieci poznają nie tylko świat zwierząt, ale też nauczą się wrażliwości i zobaczą, jak łatwo jest rozwiązywać problemy, gdy ma się wokół siebie grono oddanych przyjaciół. Śledzenie losów sympatycznych bohaterów, a także spora doza dobrego humoru sprawią, że Wasze pociechy w łatwy i przyjazny sposób przyswoją sobie wiele rodzinnych wartości, takich jak miłość, szacunek, odpowiedzialność i zaufanie. „Nauka przez zabawę ze sporą dawką humoru towarzyszyła najmłodszym już w dobie oświecenia. Jednak każdą ideę trzeba czasem odświeżyć, żeby trafić do kolejnych pokoleń”. Anna Brynkus-Weber, krytyk literacki

TVP Info

Od 1 września 2013 wszystkie programy tej stacji są oprawione muzyką Piotra Rubika.

Spektakl “W pogoni za bajką”

“W pogoni za bajką” to najnowszy musical familijny Teatru Rampa będący polską prapremierą nowatorskiej sztuki autorstwa Moniki Muskały i Janusza Margańskiego… Ze spektaklu została wydana płyta ”live” dostępna do nabycia w teatrze.

Shanghai Rhapsody

Oficjalna muzyka do polskiego pawilonu na Expo 2010 w Szanghaju.