Już 11 października wielka premiera!

11 października 2018, w Krakowie, w Centrum ICE, o godzinie 19:00 zabrzmi premierowe wykonanie “Kantaty Polskiej” do słów Zbigniewa Książka.
Kup bilety tutaj

Soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Olivia Wieczorek, Michał Gasz, Marcin Januszkiewicz, Grzegorz Wilk

Pełna miłości i wdzięku opowieść o tym, jakim jesteśmy narodem – walecznym i bohaterskim – to Kantata Polska Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, czyli wielka muzyczna premiera tej jesieni. Za pomocą przebojowych piosenek, a także utworów zaczerpniętych ze skarbnicy literatury autorzy przedstawią Polskę nie tylko w momencie odzyskania niepodległości, ale i współczesną. Wielka premiera widowiska już 11 października o godz. 19.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Całość usłyszymy w wykonaniu doborowego grona solistów, Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry oraz Wrocławskiego Chóru Akademickiego, a wszystko pod batutą kompozytora, Piotra Rubika.

Narrator tej fascynującej opowieści wcieli się w głównych bohaterów lat 20-tych XX wieku: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego czy Ignacego Mościckiego. Interpretacja fragmentów listów tych przywódców do żon i przyjaciółek przypomni nam, że byli to ludzie z krwi i kości: pomimo trudnych czasów i walki o wolną Polskę także oni przeżywali miłości i rozterki, mieli swoje życie prywatne i rodzinne. Stąd pełne wzruszeń utwory Miłości cud, Fruwając po chmurach i Czterolistna miłość, ale też piosenki przedstawiające tęsknotę za ojczyzną – choćby oparta na motywach wiersza Wergiliusza To moja miłość, to moja ojczyzna.

Zaczniemy od najtrudniejszego momentu w historii Polski – czyli zaborów. To będzie punkt wyjścia do pokazania charakteru narodu i opowiedzenia za pomocą dźwięków i słów, jak bardzo potrafi walczyć o wolność, jak potrafi się zjednoczyć. A jednocześnie, w tak trudnych chwilach, potrafimy zadbać o miłość, rodzinę i bezpieczeństwo najbliższych. Pokażemy moment odzyskania niepodległości i udowodnimy, że to wspaniała okazja do naprawdę wielkiego świętowania – zapewnia Piotr Rubik. 11 października w Krakowie wyśpiewają te wzruszające historie soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Olivia Wieczorek, Michał Gasz i Marcin Januszkiewicz. Na scenie wraz z nimi zobaczymy Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry oraz Wrocławski Chór Akademicki pod kierunkiem Alana Urbanka. Ale nie tylko w typowych dla siebie rolach. Twórcy Kantaty Polskiej przygotowali na ten wieczór kilka niespodzianek. Począwszy od brzmienia, które może zaskoczyć, poprzez chór, który nie tylko zaśpiewa, a na narratorze – który nie będzie tylko opowiadał – kończąc. Przygotujmy się na widowisko, które pozostawi daleko w tyle wszystkie szkolne akademie i przyniesie nam liczne powody do radości i wspólnego świętowania.

Burzliwa, ale nasza. Taka historia – odzyskania przez Polskę niepodległości – zostanie przedstawiona w ICE Kraków 11 października o godz. 19.00. Zobaczmy razem to wielkie, premierowe widowisko.